Back to all Post

U Muzeju triljskog kraja otvorena izložba „Andrija Matijaš Pauk“

Sinoć je u Muzeju triljskog kraja povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje otvorena izložba „Andrija Matijaš Pauk“, nastala u suradnji s Muzejom Domovinskog rata u Splitu. Autori stručne koncepcije i likovnog postava izložbe – Sanja Budić Leto, ravnateljica Muzeja triljskog kraja i Matej Gabrlio, vršitelj dužnosti ravnatelja Muzeja Domovinskog rata u Splitu su se publici obratili s nekoliko riječi o samoj izložbi; predstavili koncept, eksponate i rezultate suradnje.

Unatoč lošem vremenu, otvorenju je prisustvovao velik broj građana i građanki Trilja te posjetitelji iz cijele Županije, uključujući izaslanika Ministra obrane RH kapetana fregate gosp. Šimun Svaline, više predstavnika udruge Hvidr-a i drugih braniteljskih udruga te predstavnika Grada Trilja.

Otvorenje su s prigodnim recitalom uveličali učenici 3. razreda OŠ Trilj.

Izložba će biti otvorena do 30. studenog 2019. godine.

Muzej triljskog kraja © 2019. Sva prava pridržana
Dizajn i razvoj L33T digital agency